Průvodce výběrem
stepperů


Steppery  >  Novinky  >  Stepper jako rehabilitační pomůcka

Stepper jako rehabilitační pomůcka

Péče o tělo je důležitou součástí zdravotní prevence a celkové kvality života. Kardiaci i další pacienti se mohou na rehabilitacích setkat se stepperem – šikovným přístrojem, který šetří klouby a umožňuje tak efektivně posílit svaly, zejména dolních končetin a hýždí. 

Pomocí rotačních táhel a pohyblivých rukojetí se ale do cvičení zapojuje i celá horní část těla. Zároveň  stepper posiluje srdeční, oběhové funkce a zlepšuje vstřebávání kyslíku. Na displeji lze sledovat dobu cvičení, počet provedených kroků a přibližnou spotřebu energie.

Výhodou stepperu je také nastavení různých stupňů zátěže. Při průběžné kontrole srdeční frekvence a správném dávkování se rychle zvyšuje vytrvalost a zlepšuje celkový zdravotní stav pacientů. Pro tyto a mnoho dalších výhod, k nimž se řadí i cenová dostupnost, si dnes stepper pořizují kromě sportovců nebo hubnoucích právě rehabilitující, kteří se po nemoci, operaci či úrazu potřebují dostat zase do kondice.

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Na co se zaměřit při výběru stepperu?

Budete-li doma pravidelně cvičit na stepperu, uděláte hodně pro svou zdravotní prevenci, kondici, posílíte svaly, činnost srdce, plic, a pokud to potřebujete, tak i zhubnete.

7. 4. 2016

Akce na mini twist stepper

Mini twist stepper patří mezi základní domácí cvičební pomůcky pro posílení vnitřních a vnějších částí stehen. Jeden pěkný model je zrovna v akci.

5. 2. 2016

všechny novinky